Wp Ne Demek ?

Wp Ne Demek ?

Oyunlarda duyduğumuz wp ne demek, niçin kullanılıyor diye göz attığımızda İngilizce kökenine sahip olan Wp’nin açılımı; ‘’ Well Played ’’dir. Oyunlarda çok sık şekilde karşımıza gelen bu kavramın anlamı ise ‘’ Çok iyi oynadı’’ demektir. Oyun sırasında oyuncu bir görevi başarılı şekilde tamamlarsa, oyuncuyu taktir etmek amacıyla kullanılan bir tabirdir. Oyuncu, karşısındaki rakibe yenildiği zaman bu kelimeyi kullanarak bir bakıma tebrik etmiş olur.

Oyun oynanırkende yenilgiyi olgun şekilde kabullenmek gerekebilir. Oyun dünyasında da olgunluğu, zaferi tebrik etmeyi, kutlamayı yapabilmek amacıyla wp denir. Yenilgi yüzü gören oyuncu tarafından her ne kadar kullanılan bir kelime olarak bilinse de bazı zamanlar ise tersi durumlar yaşanabiliyor. İroni bir şekilde bu kelimeyi kullanmak isteyenler olabiliyor.

WP Ne Demek Valorant?

Valorant, dünya çapında oynanan ve keyif veren oyunların başındadır. Hatta Valorant oyununu oynuyorsanız o zaman WP kelimesi ile çok sık şekilde karşılaşma durumunuz söz konusu olabilir. WP kullanan kişi, oyunu zaferle sonuçlandırmış olan kişiyi tebrik etmiş olur.

Oyuncular, oyunda geçmesi gereken yerleri başarısızlıkla bitirebilir. Çok kötü bir performans sergilemesi doğal olarak oyunu kaybetmesine bile yol açmaya neden olacaktır. Bazı zamanlar kötü performansı alay konusu haline dönüşebiliyor. Oyuncu ile alay etmek amacıyla da WP diye hitap edilebiliyor. Kötü oynayan oyuncu için iyi oynadı denmesi, alay geçildiğini gösteriyor. Wp kavramı ile ilgili olarak bilgi aktarmamız gerekirse:

  • İyi oynadı anlamına çıkar
  • Oyuna başlamadan önce oyuncular birbirlerine şans dilemek içinde GG ve GL kısaltmalarına yer verir
  • Alay geçmek için kullanılabilir
  • Gerçekten taktir etmek, başarısını kutlamak amacıyla da kullanılır

WP kullanımı pek çok farklı şekillerde olabildiğini söyleyebiliriz.

WP Ne Anlama Gelir?

WP ne anlama gelir diyenler içinde manasının iyi oynadı demek olduğunu söyleyebiliriz. Üstelik bu kavramı sadece arkadaşlarınız için değil, rakipleriniz içinde kullanabilmeniz mümkündür. Oyun oynayanların birçoğunun duymuş olduğu bir kelime olarak öne çıkar. İngilizce kelime olurken, Türkçe anlamıyla karşıdaki kişiye iyi oynadın, tebrikler demek amacıyla kullanılan bir kavram olmuştur.

Yorumlar (0)

wave
Henüz yorum yazılmamış.

Yorum Yaz

wave
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekli. Üye girişi yapmak için tıklayın.
-->

Kapatmak için ESC tuşuna basın