Valorant Van 68 Hatası

Valorant Van 68 Hatası

Valorant girişi sırasında oyuncular, Valorant Van 68 hatası alabilir. Oyun dosyalarındaki eksiklikler ya da sunucuya erişilemediği durumlarda yaşanan bu hata Riot Games tarafından “CapEntitlementsFetchError” olarak adlandırılmaktadır. Sorunun giderilmesinde farklı çözümler etkili  olsa dahi bazı durumlarda hiçbir çözüm hatayı gideremeyebilir. Çözüm bulunamadığında resmi destek  sayfasından destek bileti açılmalıdır. Gelişmiş bir destek sistemine sahip olan Riot Games, oyuncuların sorunlarına hızlı çözüm bulabilmektedir.

Valorant Van 68 Hatası Nasıl Giderilir?

Valorant Van 68 hatası yaşandığı durumlarda, Riot İstemcisi üzerinden işlem yapılmalıdır. Hata oyun dosyalarındaki eksikliklerden kaynaklandığı gibi zaman zaman dosyalara getirilen engeller nedeniyle de ortaya çıkabilmektedir. Hata alındığında denenebilecek ilk çözüm bilgisayarın yeniden başlatılmasıdır. İstemcide oluşan bir hata zaman zaman bu hataların alınmasına neden olabilir.

Yeniden başlatıldıktan sonra 2-3 defa Valorant oyun istemcisinin tamamen kapatılarak yeniden başlatılması sorunun giderilmesinde etkili olabilmektedir. Hatayı almaya devam ediyorsanız, ağ bağlantınızın da sorunsuz olduğundan emin olmalısınız.

Tüm bu yöntemler sorunu çözmüyorsa, Windows arama bölümüne Windows Defender yazarak bilgisayarın güvenlik durumuna göz atmalısınız. Bu bölümde uygulamaların Windows Defender Güvenlik Duvarı üzerinden iletişim kurmasına izin ver sayfası üzerinden başka uygulamaya izin ver diyerek açılacak pencereden oyunun ana kurulu olduğu dizinden Riot Client Services seçimi yapın.

Aynı şekilde Valorant’ın kurulu olduğu dizinden de Valorant uygulamasını bu bölüme ekleyin. Bu işlemler, Windows işletim sisteminin uygulamaya getirdiği olası bir engelin kaldırılmasını sağlar.

Sorunun devam ediyorsa Windows + R tuşları ile çalıştır penceresini açın ve CMD yazın. Ardından CMD’ye sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştır adımlarını takip edin. Çalıştır penceresi açıldığında aşağıdaki kodları tek tek girip çalıştırın.

  • netsh int ip reset C:resetlog.txt
  • netsh winsock reset
  • ipconfig /flushdns

Bilgisayarınızı yeniden başlatarak oyuna giriş yapmayı deneyebilirsiniz. Sorununuzun hala devam etmesi halinde oyunu silerek tekrar kurmanız gerekebilir. Zaman zaman bilgisayarda yaşanan hatalar ya da virüs kaynaklı sorunlar oyunun engellenmesine ya da bazı dosyalarının silinmesine yol açabilmektedir.

Tüm denemelere rağmen Valorant van 68 hatası alınıyorsa, Riot Games destek sisteminden bilet göndererek çözüm talep edebilirsiniz.

Yorumlar (0)

wave
Henüz yorum yazılmamış.

Yorum Yaz

wave
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekli. Üye girişi yapmak için tıklayın.
-->

Kapatmak için ESC tuşuna basın