Valorant Sesli Sohbet Sorunu

Valorant Sesli Sohbet Sorunu

Valorant sesli sohbet etmek, oyun içinde oyuncuların daha iyi anlaşmasını sağlar. Ancak Valorant sesli sohbet sorunu yaşandığında bu avantajlar kaybedilir. Oyuncuların daha iyi bir oyun deneyimi yaşayabilmesi adına yaşanan sorunların giderilmesi gerekir. Oyunda yaşanan sorunların giderilmesi için aşağıdaki adımlar takip edilebilir. Bununla birlikte teknik bir problem olmadığı takdirde yazılımsal tüm Valorant sorunları giderilebilir.

Valorant Sesli Sohbet Sorunu Nasıl Çözülür?

Valorant sohbet ayarları üzerinden tüm sohbet ayarlarıyla ilgili işlem yapılabilir. Ancak Valorant mikrofon cızırtı sorunu ve sesli sohbet sorunu gibi problemler yaygın olarak görülebilir. Valorant sesli sohbet sorunu giderilmesi için farklı yöntemler çözüm getirebilmektedir.

Donanım ve ayarları kontrol etme

Valorant ses sorunu giderilmesi adına öncelikle donanımların kontrol edilmesi gerekir. Donanımların kontrol edilmesi, olası aksaklığın fark edilmesini sağlayacaktır. Eğer tüm kontrollerde bağlantıların doğru olduğu tespit edilirse, Valorant sohbet ayarları üzerinden tüm ayarlar varsayılana döndürülmesi gerekir. Yanlış yapılandırmalardan dolayı da hata yaşanabilir. Varsayılan ayarlara döndürülmesine rağmen sorun yaşanıyorsa, aşağıdaki adımlara geçiş yapabilirsiniz.

Valorant’ı yönetici olarak çalıştırma

Valorant simgesine sağ tıklayarak uyumluluk sekmesinden “Bu programı yönetici olarak çalıştır” seçeneği seçilmelidir. Bu seçim sonrasında oyunu yeniden açarak sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edebilirsiniz.

Mikrofon erişim kontrolleri

Farklı Windows yapılandırmaları, hatalara neden olabilir. Bu sorunun giderilmesi için Windows ayarlarından Gizlilik kısmındaki mikrofon ayarlarına erişilmelidir. Mikrofon kontrolü sırasında uygulamaların mikrofona erişim izninin olduğu kontrol edilmelidir. Bu bölümdeki seçenekleri kapalı konumdan açık konuma getirerek oyunun mikrofona erişmesini sağlayabilirsiniz.

Ses sürücüsünü güncelleme

Mikrofon ve hoparlör gibi sorunların temelinde sürücü hataları da yer alabilir. Bu sorunun giderilmesi adına sürücünün güncellenmesi ya da sürünün kaldırılarak sıfırdan kurulması gerekir. Gerekli kurulum işlemleri sonrasında bilgisayardaki teknik anlamdaki tüm ses sorunlarının giderilmiş olması gerekir.

Yazılım çakışmaları düzeltme

Tüm bu öneriler, çözüm bulunmadığı takdirde son aşamada yazılım çalışmaları çözümünü deneyebilirsiniz. Başlat > Çalıştır > msconfig adımlarını takip ederek hizmetler sekmesini açın. Tüm Microsoft hizmetlerini gizle dedikten sonra vcg gerekli sürücüler dışındaki kapalı konuma getirerek Valorant’ta sorunun çözülüp çözülmediğini test edebilirsiniz.

Yorumlar (0)

wave
Henüz yorum yazılmamış.

Yorum Yaz

wave
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekli. Üye girişi yapmak için tıklayın.
-->

Kapatmak için ESC tuşuna basın