Valorant Gerekli Bir Programı Kuramadık

Valorant Gerekli Bir Programı Kuramadık

Valorant oyun kurulum sırasında Valorant gerekli bir programı kuramadık hatası sıklıkla alınmaktadır. Hata, oyunun kurulumu sırasında yaşanan bir sorunu işaret ederken, uygulamanın çalışması için gerekli tüm dosyaların indirilemediğini göstermektedir.

Valorant Gerekli bir Programı Kuramadık

Tüm işletim sistemlerinde bu hata alınsa da en çok hata alınan işletim sistemleri Windows 10 ile Windows 7 olmaktadır. Valorant gerekli bir programı kuramadık 2022 yılı itibariyle çözülebilen bir sorun olduğundan dolayı aşağıdaki adımları takip ederek sorunu çözebilir, Valorant oyununu sorunsuz bir şekilde oynamaya başlayabilirsiniz. Valorant gerekli bir program kuramadık hatası çözümü için 2 farklı yöntem uygulanabilir.

Valorant Uyumluluk Ayarlarını Değiştirme

Valorant’ta alınan hatalarda uygulanabilecek en kolay yöntem uyumluluk değiştirmektir. Uyumluluğu değiştirmek için;

  • Valorant uygulama simgesine sağ tıklayarak özellikler seçeneğini seçin.
  • Açılacak küçük ekranda yer alan üst menüdeki uyumluluk sekmesini seçin.
  • Alt bölümde yer alan uyumluluk modunu seçin ve alt kısımdaki işletim sistemi seçeneklerinden Windows 8’i seçin.

Windows 8 işletim sistemiyle uyumlu olan oyun, bu seçim ile birlikte özel şekilde yapılandırılacaktır. Böylece herhangi bir sorun ya da hata olmadan Valorant oynamaya başlayabilirsiniz. Eğer sorun devam ediyorsa, ikinci çözümü de deneyebilirsiniz.

Riot Vanguard Yükleme

Zaman zaman oyun dosyalarında yaşanan hatalar ya da yükleme sırasında eksik yüklemeler bu soruna neden olabilmektedir. Riot Vanguard indir bağlantılarını takip ederek resmi site üzerinden indirme işlemlerini tamamlamalısınız. Bu aşamada her işletim sistemi için Riot Vanguard indir Windows 10 gibi seçenekler sunulmaktadır. Bilgisayarınızda Riot Vanguard’ı yeniden kurmaya başlamanız eksik dosyaların yüklenmesini ve uygulamadaki varsa hataların giderilmesini sağlar. Yükleme işlemleri sona erdikten sonra sorunsuz bir şekilde Valorant’a erişim sağlayabilirsiniz.  Riot Vanguard’ı yeniden yüklemek için öncelikle silmeniz gerekir.

Riot Vanguard Silme

Riot Vanguard’ı silmek için aşağıdaki adımları takip etmelisiniz.

  • Çalıştırı (Windows + R) açın ve ardından sırasıyla aşağıdaki kodları çalıştırın.

Sc delete vgc

Sc delete vgk

Exit

  • Bu işlemler sonrasında görev yöneticisini açın. Uygulamada Vanguard ismiyle çalışan bir uygulama varsa işlemi sonlandırın.
  • Görev yöneticisinin ayrıntılar kısmında da aynı kontrolü sağlayın.
  • Ardından uygulamayı kurduğunuz (Genellikle C:ProgramFiles/RiotVanguard) dosyayı silin.
  • Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
  • Varolant’ın üzerine sağ tıklayarak yönetici modunda açın.

Bu adımlar tamamlandıktan sonra Riot Games istemcisi tarafından uygulama otomatik olarak da yüklenebilmektedir. Eğer yükleme gerçekleşmezse, yukarıda yer alan adımlarla ana uygulamayı bilgisayarınıza indirerek kurabilirsiniz.

Yükleme işlemleri tamamlandıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın ve uygulamayı açın. Mevcut hatanın bu şekilde giderilmiş olması gerekmektedir. Eğer hala aynı hatayı alıyorsanız, Valorant sistem gereksinimleri bölümüne göz atarak sistem uyumluluğunuzu kontrol edebilirsiniz. Hiçbir şekilde çözüm bulamayan kullanıcılar ise Riot Games destek bölümü üzerinden destek talebi gönderebilir.

Yorumlar (0)

wave
Henüz yorum yazılmamış.

Yorum Yaz

wave
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekli. Üye girişi yapmak için tıklayın.
-->

Kapatmak için ESC tuşuna basın