VALORANT Bu Oyun Senin İşletim Sisteminde Çıkmadı Hatası

VALORANT Bu Oyun Senin İşletim Sisteminde Çıkmadı Hatası

Birçok kullanıcı Valorant oyunu oynamak istediğinde “VALORANT Bu Oyun Senin İşletim Sisteminde Çıkmadı Hatası” ile karşılaşıyor, bu hataya benzer olarak “Valorant bu oyunu oynamak için sistemini yeniden başlatman lazım” hatası ise benzer hatalardan birisi.

Tüm bu hataların sebeplerini ve çözüm aşamalarını gelin hep beraber inceleyelim.

En kolay ve pratik çözüm yolu olarak Valorant Vanguard hatası nedeniyle oyununuz açılmıyor olabilir. Vanguard programını kapatıp tekrar çalıştırarak bir çözüme ulaşabilirsiniz.

Valorant işletim sistemi hataları sebebiyle de açılmıyor olabilir. Bilgisayarınızı yeniden başlatarak oyunu açmayı deneyebilirsiniz.

Eğer bu aşamalardan bir çözüm alamadıysanız gelelim kesin çözüm yollarına.

VALORANT Bu Oyun Senin İşletim Sisteminde Çıkmadı Hatası

Valorant diğer FPS oyunları gibi x64 bit sistemlerde çalışmaya uygun olarak tasarlanmıştır.

Eğer bilgisayarınız x32 bit işletim sistemine sahip ise bu hata ile karşılaşabilirsiniz.

İşletim sisteminiz 32 bit mi yoksa 64 bit mi bilmiyorsanız; Bilgisayarım’a sağ tıklayıp Özellikler’e girerek öğrenebilirsiniz.

Bazı kullanıcılar işletim sistemi x64 bit olduğunda da bu hata ile karşılaşabiliyor. “Hatanın çözümü işte budur” diyebileceğimiz bir yöntem maalesef yok biraz sonra anlatacağımız yöntemleri tek tek deneyerek çözüme ulaşabilirsiniz.

  • Sisteminizi 32 bit’ten 64 bit’e yükseltin.
  • Sürücülerinizi güncelleyin; Ekran kartı sürücülerinden kaynaklı bir hata ile bu sorunla karşılaşıyor olabilirsiniz, tüm sürücülerin güncel olduğundan emin olun
  • Oyun dosyalarını onarın; oyun dosyalarını onarmak için oyunu kurduğunuz dosyayı bulup tekrar setup uygulamasını çalıştırabilirsiniz.
  • Valorant’ı tekrar yükleyin. 64 bit sistemlerde bu hata ile karşılaşan oyuncuların çoğu Volarant’ı silip tekrar yüklediğinde bu hatanın çözümüne ulaşıyor. Valorant oyununu silip tekrar yüklediğinizde çok büyük olasılıkla çözüme kavuşacaksınız.

Yorumlar (0)

wave
Henüz yorum yazılmamış.

Yorum Yaz

wave
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekli. Üye girişi yapmak için tıklayın.
-->

Kapatmak için ESC tuşuna basın