Rush Ne Demek

Rush Ne Demek

Kelime olarak Rush ne anlama gelir sorusunu sorduğumuzda “acele etmek” anlamına gelen “Rush” kelimesi birçok oyunda rakibi hazırlıksız yakalayıp aniden saldırmak anlamına gelmektedir.

Peki neden bu kadar popüler bir kelime?

Çoğu CSGO oyuncusunun aşina olduğu “Rush b” kelimesi internet ortamında bir eğlence konusu haline gelmiştir. Unutmadan söyleyelim eğer takım arkadaşınız bir kere “rush b“ demişse gözünüz kapalı onunla birlikte savaşmalısınız..

CSGO Rush B Ne Demek?

CSGO oyununda takımların savunduğu iki bölge vardır, bu bölgeler A SİDE(A bölgesi) ve B SİDE(B bölgesi) olarak ikiye ayrılır. “Rush b” kelimesinde ki “B” buradaki bölgelerden B bölgesini temsil ediyor.

Rush kelimesinin kökenine inecek olursak “rush” kelimesi Fransızca ruser kelimesinden türemiş ve İngilizceye ruse olarak geçmiştir, daha sonrasında ise rush haline gelmiştir.

Özellikle Rus oyuncular tarafından çok sık kullanılır.

Oyunda Rush Nedir?

Eğer oyun içinde rakibe rush atmak istiyorsanız oyun başladığında çok hızlı hareket edip rakibi hazırlıksız yakalamanız gerekmektedir. Özet olarak rushlamak hızlıca hareket edip rakip oyuncuları hazırlıksız yakalama anlamına gelmektedir.

Rush Yapmak Ne Demek ?

Rush ne demek ve rush ne anlama gelir öğrendiğimize göre artık rakipleri hazırlıksız yakalayarak oyunlarda bir üstünlük sağlayabiliriz.

Rush atabileceğiniz bazı oyunlar ; CSGO, Valorant, PUBG ve LOL.

Rakibiniz kendini toparlayamadan kazanmak istiyorsanız mutlaka deneyin, bol şans!

 

Yorumlar (0)

wave
Henüz yorum yazılmamış.

Yorum Yaz

wave
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekli. Üye girişi yapmak için tıklayın.
-->

Kapatmak için ESC tuşuna basın