PUBG Karakterleri

PUBG Karakterleri

Son yıllara damga vuran PUBG’de avantaj elde etmek isteyen oyuncular, PUBG karakterleri ile oynayabiliyor. Oyuna belirli aralıklarla eklenen her bir PUBG Mobile karakteri farklı özelliklere ve avantajlara sahip oluyor.

PUBG'de Kaç Tane Karakter Var?

Geçtiğimiz dönemde duyurulan Anna karakteri ile PUBG karakter sayısı 5’e yükseldi.  5 karakterin isimleri ise şöyle;

 1. Sara
 2. Andy
 3. Victor
 4. Carlo
 5. Anna

PUBG karakterlerin her birinin farklı hikayeleri ve ayırt edici özellikleri bulunuyor. Klasik modda oyun oynandığında etkisi olmayan karakterler eva alanında etkili oluyor. Karakterler ile avantaj elde etmek isteyenlerin ise özelliklerini bilerek buna göre oyun stratejisini oluşturması oldukça önemli.

İşte PUBG Karakterleri ve Özellikleri

Sara

Arabalara düşkünlüğü ile bilinen Sara, araç kullanmayı sevenler için ideal bir PUBG karakteri. Araba kullanırken aldığı hasarı düşen Sara, böylece önemli bir avantaja sahip. Araç geliştirme seviyesi arttıkça alınan hasar yüzde 10’a kadar düşebiliyor. Oyunda Sara karakterini almak isteyenlerin 600 UC veya 600 karakterlik kupon harcaması gerekiyor. Sara karakteri ile birlikte özel ses paketleri ve araç takviyeleri de elde edilebiliyor.

Andy

PUBG Mobile'daki erkek karakterlerden birisi olan Andy, eski dönemlerde kuklacılık yapan ancak daha sonrasında geçirdiği kaza nedeniyle mesleğini bırakan bir isim. Yeni mesleğinde ise tehlikeli silahlar geliştiren Andy, oyundaki dengeleri de değiştirdi. Silahları kullanırken daha fazla avantaja sahip olmak isteyenlerin değerlendirebileceği Andy, seviyede birde bile yüzde 8 oranında hız elde edilmesini sağlıyor. En yüksek oran ise yüzde 16. Sara’ya göre daha pahalı olan Andy, 1200 UC veya 1200 karakterlik kupon ile alınabiliyor.

Victor

Andy ile oyunun en güçlü erkek karakterlerinden birisi olan Victor, görünümüyle dahi dikkat çekici. Makineli tüfeklere özel bir ilgi duyan Victor, ateşli silahlarda uzman.  En önemli özelliği ise şarjör değiştirme hızı. Hafif makineli tüfeklerde (SMG) seviye 1’de şarjör değiştirme süresi yüzde 4 oranında kısalırken seviye 9’da yüzde 10’a kadar yükseliyor. Victor karakteri oyunda sunulan ilk özel karakter olması nedeniyle ücretsiz. İsteyen tüm oyuncular, karakteri kullanabilir.

Carlo

Silahlarda en yetenekli karakterlerden birisi olan Carlo, hayatta kalma konusunda üstün yetenekli. Böylece düşme hasarının azaltılmasında Carlo ile avantaj elde edilebilir. Light Leap olarak adlandırılan düşüşlerde düşme hasarı yüzde 10 oranında düşer. Seviye 9’da ise oran yüzde 24’e kadar artabiliyor. Carlo'nun satın alınması için ise 1200 UC ya da 1200 karakterlik kupon gerekiyor.

Anna

Oyuna en son eklenen karakter Anna, oyunun ikinci kadın karakteri. Araştırmacı gazeteci olan babasının izinde giden Anne, bu nedenle araştırmalar konusunda oldukça başarılı. Oyunda daha fazla keşif şansı sunan Anna, tanıtıldığı dönemlerde görevlerle ücretsiz olarak alınabiliyordu. Anna ile oynamak isteyenlerin 600 UC veya 600 karakterlik kupon kullanması gerekiyor.

PUBG En İyi Karakter Hangisi?

Sara, Andy, Victor, Carlo ve Anna olarak 5 farklı karakterin olması, PUBG en iyi karakter hangisi sorusunu da beraberinde getiriyor. Oyuncular en iyi oldukları alanlara göre karakter seçimlerini yapabilir. Oyunda sık sık araba kullananlar Sara ile avantaj yakalayabilir. Silah kullanırken avantaj elde etmek isteyenler ise Andy’i tercih edebilir.

PUBG Karakterleri Gerçek Hayatta Kim?

PUBG karakterleri için esinlenilen kişilerin kim olduğu da merak ediliyor. Yapılan araştırmalar ve açıklamalar sonrasında PUBG karakterlerinin gerçek hayattaki karşılıkları şöyle;

 • Jadyn Wong
 • Milla Jovovich
 • Angelina Jolie
 • Daniel Dae Kim
 • Rosario Dawson
 • Natalie Portman
 • Gal Gadot
 • Thomas Jane
 • Javier Bardem
 • İdris Elba
 • Bokem Odunsu

Yorumlar (0)

wave
Henüz yorum yazılmamış.

Yorum Yaz

wave
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekli. Üye girişi yapmak için tıklayın.
-->

Kapatmak için ESC tuşuna basın