Op Ne Demek ?

Op Ne Demek ?

Op ne demek? Oyunlardaki anlamı nedir? OP kelimesinin açılımı Over Power anlamına geliyor, Türkçe karşılığı olarak ekstra güç anlamında kullanılmaktadır. Valorant yada LoL gibi karakter seçimi yapılabilen ve seçilen karakterin oyuna doğrudan etki ettiği rekabete dayalı online oyunlarda seçtiğiniz karakterin bir yada birden fazla özelliğinin diğer karakterlerden bir seviye daha etkili olması o karakterin OP bir karakter olduğu anlamına gelmektedir.

Oyunlarda Op Ne Demek?

Kısa bir örnek ile anlatacaksak olursak geçtiğimiz günlerde Valorant oyununda bir Türk ajanın yer alacağı haberlerini gördük ve tanıtım filmini izledik, merak edenler için ajanın ismi Fade ve çok OP bir ajan olduğu konuşuluyor. Peki OP bir ajan olduğuna kim nasıl karar veriyor?

Tabii ki buna karar veren ve bu tür düşüncelere sahip olan kişiler Valorant oyununu oynayan ve diğer ajanlar ile alakalı bilgi sahibi olan oyuncular. Fade ajanını erken erişim fırsatı ile inceleme fırsatı bulan bazı yayıncı ve oyuncular ajanın özelliklerinin oyun akışında büyük bir değişiklik getireceği kanaatinde. “Fade” ajanından yola çıkarak oyunlara op kelimesi hangi anlamda kullanılır? sorusuna yanıt verdik.

LoL Op Ne Demek?

Fade ajanı örneğinden farksız olarak LoL oyunu içinde aynı tanımı yapmak mümkün oluyor, iki oyunda RİOT Games bünyesinde yer alırken, her iki oyunda da oyuna etki edecek bir karakter seçip rakipleriniz ile rekabet ediyorsunuz. LoL oyununda seçmiş olduğunuz bazı karakterlerin yetenekleri aşırı güçlü olabiliyor ve bu yüzden o karakter OP bir karakter niteliği taşıyor.

Son olarak LoL ve Valorant gibi rekabet içeren oyunlara yeni bir karakter eklendiğinde oyun yapımcıları bilinçli olarak eklenen karakteri diğer karakterlerden biraz daha güçlü yaparak oyuncuların bu karakteri oynamasını ve karakter hakkında bilgi sahibi olmasını istiyor, ilerleyen zamanlarda karakterin güç dengesi oyundaki diğer karakterler ile eşitlenip oyundaki haksız rekabet ortamı ortadan kalkmış oluyor. Herkese bol şans!

Yorumlar (0)

wave
Henüz yorum yazılmamış.

Yorum Yaz

wave
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekli. Üye girişi yapmak için tıklayın.
-->

Kapatmak için ESC tuşuna basın