Nt Ne Demek ?

Nt Ne Demek ?

League of Legends, Valorant gibi popüler oyunlarda kullanılan İngilizce kısaltma NT Ne Demek? gelin birlikte inceleyelim.

İngilizce açılımı “nice try” olan bu kısaltmanın oyunlarda iyi bir hareket ya da deneme olduğunda söylendiğini belirtelim. Yani eğer olur da güzel bir hareket yapıp round’ı kazandırabilecekken kaybederseniz bu kısaltma söylenerek takdir edilirsiniz.

NT kısaltması oyunlarda son zamanlarda çok kullanılmaya başlandı. Kullanıldığı oyunların çoğunluğunun taktik temalı oyunlar olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü genelde taktiksel oyunlarda bir şeyi deneme şansınız bulunuyor. Eğer takım arkadaşınız oynadığınız taktiksel oyunda uyguladığı taktik mantıklı bile olsa yerine getiremediyse bunu söyleyebilir ve onu takdir edip, mutlu olmasını sağlayabilirsiniz.

NT Kısaltması Hangi Oyunlarda Kullanılır?

NT kısaltmasının ne olduğunu öğrendiniz, peki NT kısaltması hangi oyunlarda kullanılır? merak ediyor musunuz? Hadi gelin birlikte yanıtlayalım.

NT kısaltması genellikle taktiksel oyunlar için kullanılır. Örneğin League of Legends, Valorant, Counter Strike: Global Offensive, Dota gibi oyunlarda kullanılabilir.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi takım arkadaşınız kazandırmaya yönelik bir hamle sergilemişse ona bu kısaltmayı söyleyerek, onu motive edebilirsiniz. Oyuncular birbirleriyle güzel iletişim kurdukları sürece kazanamayacakları oyun yoktur. Güzel bir iletişimin yolu ise takım oyuncularının birbirlerini takdir ederek oynamasından geçmektedir.

Siz de takım arkadaşlarınızın güzel hareketlerini NT diyerek takdir edebilir, ona bir sonraki hareketi için moral verebilirsiniz. Güzel denemeler dileriz. NT!

Yorumlar (0)

wave
Henüz yorum yazılmamış.

Yorum Yaz

wave
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekli. Üye girişi yapmak için tıklayın.
-->

Kapatmak için ESC tuşuna basın