Minecraft Yağmuru Kapatma

Minecraft Yağmuru Kapatma

Minecraft oyununda yağmuru kapatmak mı istiyorsunuz? Minecraft'ta yağmur yağdığı zaman yağmuru durdurmak için /toggledownfall kodu ile Minecraft yağmuru durdurma işlemini yapabilirsiniz. Bu kod sadece Minecraft yağmuru kapatma işlemini yapacak ve gece gündüz durumuna etki etmeyecektir.

Minecraft oyununda bulunan yağmur ve kar gibi hava durumları düşük donanımlı bir bilgisayarda donma,kasma ve FPS  sorunlarına yol açabilir. Minecraft yağmur durdurma kodu ile birlikte bu sorunun önüne geçebilir ve kesintisiz bir oyun keyfi yaşayabilirsiniz.

Minecraft kodları sadece hileler aktifken çalıştığı için oyununuzda hileleri aktif hale getirmeniz gerekiyor.

Minecraft Yağmur Yağdırma

Her ne kadar yağmurlu havayı sevmeyen oyuncular olsa da yağmur yağışından keyif alan Minecraft oyuncuları olduğunu biliyoruz.

Aşağıdaki kodu yazdığınız zaman hava kararacak ve yağmur yağmaya başlayacaktır.

/weather rain

/weather clear [süre] –  Güncel Minecraft sürümlerinde kullanabileceğiniz bu komut yağışları geçici olarak durdurabilmenizi sağlıyor. Süre yazan kısımdaki parantezleri silip temiz havanın ne kadar süreceğine karar verebilirsiniz.

Örneğin /weather clear 15 yazarak havanın 15 saniyeliğine yağmursuz durmasını sağlayabilirsiniz.

/weather rainy yazarak tekrar yağmur yağdırabilir ya da thunder yazarak şimşeklerin çaktığı bir hava durumuna geçiş yapabilirsiniz.

/weather clear/query/rain/thunder [süre]: İstediğiniz hava durumunu belirttiğiniz süre boyunca oynatır.

Minecraft Güneşli Hava Kodu

Minecraft yağmur durdurma başlığında bahsettiğimiz /weather clear komutu ile Minecraft oyununda mevcut olan herhangi bir hava durumunu güneşli hava olarak değiştirebilirsiniz.

 

Yorumlar (0)

wave
Henüz yorum yazılmamış.

Yorum Yaz

wave
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekli. Üye girişi yapmak için tıklayın.
-->

Kapatmak için ESC tuşuna basın