Minecraft RTX Açma

Minecraft RTX Açma

Minecraft RTX açma 2022 yılı itibariyle oyunu oynamak isteyenlerin önceliklerinden birisi haline geldi. Standart grafikler ile hazırlanan ve grafikleri daha iyi hale getirmek isteyenlerin tercih ettiği Minecraft RTX özelliği, 16 Nisan 2020 yılından tarihinden beri kullanımda. Başlangıçta Minecraft RTX Beta olmasına karşın kararlı sürümü getirilen RTX özelliğini aşağıdaki adımlarını takip ederek açabilirsiniz.

Minecraft RTX Açma Adımları

Minecraft RTX indir aşamalarına geçiş yapmadan önce kullanıcıların RTX Minecraft sistem gereksinimlerine dikkat etmesi gerekmektedir.

Minecraft RTX Sistem Gereksinimleri

GPU: NVIDIA GeForce RTX 2060 veya daha iyisi

CPU: Intel Core i5 veya eşdeğeri veya daha iyisi

RAM: 8GB veya daha fazlası

Depolama: 2 GB (Oyun, ayrıca tüm dünyalar ve kaynak paketleri)

İşletim Sistemi: Windows 10, 63-bit

Gereksinimlerin karşılandığı bilgisayarlarda Minecraft RTX açma ücretsiz olarak yapılabilmektedir.  Windows 10 için Minecraft son sürümü indirdiğinizde tüm yeni özellikler de oyuna eklenmiş bir şekilde indirilecektir. Oyun içerisinde Ş tuşu RTX özelliğini devreye almaktadır. Ayrıca oyun ayarları üzerinden de detaylı şekilde yapılandırmalara ulaşabilirsiniz.

Minecraft RTX Hangi Ekran Kartlarında Var?

RTX özelliği, Minecraft’ta grafikere ışın izleme özelliğini getirmektedir. Böylece çok daha çarpıcı, etkileyici efektler kullanılabilir hale gelmektedir. Ancak bu özellikten yararlanılması için ekran kartlarının RTX desteği bulunması gerekir. Bu özellik olmadığı takdirde Minecraft’ta bu özellik kullanılamaz.

Ekran kartı uyumluluğunun yanı sıra oyunun versiyonu da önemli. Java sürümünün oynanması halinde RTX Java desteğine sahip olmadığından dolayı oyuncuların yine bu imkandan yararlanması mümkün olmayacaktır. RTX destekli ekran kartlarına sahip bilgisayarlarda, Windows 10 sürümünün tercih edilmesi gerekmektedir.

RTX ile normal sürüm arasındaki farkı görebilmek için videoya göz atabilirsiniz.

Mobilde Minecraft RTX Açma Destekleniyor Mu?

Minecraft, bilgisayarların yanı sıra mobil cihazlarda da yaygın bir şekilde oynanıyor. Ancak Minecraft RTX sürümü, sadece bilgisayar versiyonları ile sınırlandırılmış durumda. Bu nedenle de oyuncuların Android ya da iOS işletim sistemlerinde Minecraft için benzer bir etki elde edebilmesi mümkün değil. Windows 10 özel sürümün indirilmesi ile bilgisayarlarda Minecraft RTX açma yapılabilir.

Yorumlar (0)

wave
Henüz yorum yazılmamış.

Yorum Yaz

wave
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekli. Üye girişi yapmak için tıklayın.
-->

Kapatmak için ESC tuşuna basın