Minecraft Çit Yapımı

Minecraft Çit Yapımı

Minecraft'ta Çit Nasıl Yapılır?

Minecraft çit yapımı sayesinde hayvanlarınızı ortak bir alanda tutarak besleyebilirsiniz. Beslediğiniz hayvanlardan elde ettiğiniz süt ve yumurtalar oyuncuların besin elde etmesi için büyük önem taşıyor.

Ek olarak tarlanıza besinler ekebilir ve ürettiğiniz çitler sayesinde tarlanızı koruyabilirsiniz. Bu yazımızda minecraft'ta çit nasıl yapılır konusunu detayları ile anlatıyor olacağız.

Çit yapımında kullanacağımız materyaller 2 adet çubuk ve 4 adet kalastan oluşuyor. Çubuk oluşturabilmek için odun kesmeniz gerekiyor, kestiğiniz odunlardan kalas oluşturabilirsiniz. Kalasları üst üste koyarak ise çubuk oluşturabilirsiniz. Oluşturmak istediğiniz alana bağlı olarak bol bol odun toplamanız gerekiyor.

Daha sonra aşağıdaki fotoğrafta gösterdiğimiz şekilde materyalleri doğru şekilde yerleştirmeniz gerekmekte.

Minecraft çit yapımı

Minecraft Çit Kapısı Nasıl Yapılır

Minecraft'ta çit kapısı yapabilmek için 4 çubuk ve 2 tahta bulmamız gerekiyor. Çit kapısı nasıl yapılır sorunun yanıtı olarak aşağıdaki fotoğrafı inceleyebilirsiniz.

Minecraft çit yapımı

Üretmiş olduğunuz çit kapısı ile tarlanıza bir giriş kapısı yapabilir ve estetik açıdan görünüşü güzelleştirebilirsiniz.

Birçok Minecraft oyuncusu çit ve çit kapısı kullanarak kendine özel bir tarla yapmak istiyor çünkü tarlada bitkiler yetiştirerek oyun içindeki besin ihtiyacını karşılamak mümkün.

Ek olarak çit kapısını hayvanlar açamadığı için oyuncular tarlasına girmek istediğinde çit kapısına mouse yardımı ile tıklayarak çit kapısını açabilmektedir.

Minecraft taş çit nasıl yapılır?

Oyun içinde bulunan farklı ağaçlardan odun toplayarak çiftlerin hangi ağaçtan olacağına karar verebilirsiniz. Kestiğiniz ağaçlara göre üretmiş olduğunuz çitin de rengi değişecektir.

Örneğin Akasya , Koyu meşe, Orman ağacı ve Ladin gibi ağaç türlerinden yapacağınız çiftlerin her birinin rengi birbirinden farklı olacaktır.

 

Yorumlar (0)

wave
Henüz yorum yazılmamış.

Yorum Yaz

wave
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekli. Üye girişi yapmak için tıklayın.
-->

Kapatmak için ESC tuşuna basın