Gamer Ne Demek ?

Gamer Ne Demek ?

Gamer ne demek? Nasıl gamer olunur? sorularına cevap vermeden önce oyun dünyasında bu kavram ne anlama geliyor biraz detaylarından bahsedelim.

Her insanın etrafında mutlaka oyun oynamayı seven ve oyun oynamak için belirli bir zamanını ayıran bir tanıdığı vardır.

Peki her oyun oynayan gamer olabilir mi ?

Gamer olabilmek için bir oyunda uzun saatler geçirmeli, oyun hakkında her detayı bilmeli ve biraz yetenekli olmalısınız. Yetenekleriniz ile oyunlarda fark yaratmaya başladığınızda bir e-spor takımına başvurabilir, gamer olarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Gamer Ne Demek?

En kısa açıklama ile gamer kelimesi oyuncu anlamına gelmektedir. İster mobil, ister konsol, ister bilgisayar oyunu oynayın hepsini oynayarak bir gamer olabilirsiniz.

Her sektörde olduğu gibi bu işi profesyonel olarak yapan insanlar da var, örnek vermek gerekirse Twitch platformunda Valorant oyunu oynayarak yayın yapan ve binlerce izleyiciye ulaşan Türk yayıncılar mevcut. Bu yayıncıları “gamer” olarak nitelendirmek yanlış olur fakat, gamer kelimesine başka bir bakış açısıyla baktığımızda bütün kavramları değerlendirebiliriz.

Nasıl Gamer Olunur?

Herhangi bir oyunda profesyonel derecede oynamak ve bu işten para kazanmak istiyorsanız birinci kural kesinlikle disiplindir.

Gamerların ortak özellikleri nelerdir?

  • Oynadıkları oyun ile alakalı çıkan tüm haberleri takip ederler
  • Diğer tüm oyunlar ile ilgili az da olsa bilgi sahibidirler
  • E-spor turnuvalarını kaçırmazlar
  • Sürekli taktik araştırıp oyunlarını iyileştirirler
  • Rekabet etmek ve oyun oynamaktan keyif alırlar

Biz burada gamer nasıl olunur konusunu maddeler ile anlatsak da gamer olmak için genel geçer belirli bir kural yoktur. Eğer oyun oynarken keyif alıyor ve yetenekli iseniz kendinizi bu alanda deneyebilirsiniz.

Sizde oyun oynarken rekabet etmeyi seviyor ve klavyede bulunan tuşların yerini ezbere biliyorsanız bir gamer sayılırsınız.

Gamer Olmak İçin Ne Gerekli?

Profesyonel bir oyuncu olmak istiyorsan ilk ve en altın kural disiplindir. Daha sonrasında oynarken zevk alacağın bir oyun bulman gerekiyor. Oyun oynayarak çok sayıda tekrar yapmalı ve kas hafızanı geliştirmelisin. Sürekli yeni taktikler öğrenip oyun bilgini üst seviyede tutarak kolayca yüksek seviyelere ulaşabilir ve e-spor takımlarının dikkatini çekerek gamer olarak bir teklif alabilir, oyun oynayarak para kazanabilirsin. Bol şans!

Yorumlar (0)

wave
Henüz yorum yazılmamış.

Yorum Yaz

wave
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekli. Üye girişi yapmak için tıklayın.
-->

Kapatmak için ESC tuşuna basın