Flame Ne Demek ?

Flame Ne Demek ?

Flame ne demek? FPS , MOBA ve benzeri oyunlarda takımındaki kötü oynayan bir oyuncunun moralini bozmaya yönelik sesli ve yazılı olarak yapılan eylemin adıdır. Flame yapan oyunculara flamer adı verilir.

Kelime anlamı olarak ele aldığımızda "flame" kelimesi İngilizce bir kelime olup Türkçe karşılığı "ateş" anlamına gelmektedir.

Çoğu oyunda flamer olan kişileri raporlamak ceza almalarına sebep olmaktadır.

Bazı durumlarda bu tür davranışlar sergileyen oyuncuların hareketleri ve yazılı sohbette yazdığı cümleler hakaret seviyesine gelmektedir bu gibi durumlarda eğer oynadığınız oyun için mümkünse oyuncuyu raporlayıp ceza almasını sağlamak ve oyuncuyu sessize alarak flamer oyuncu ile iletişiminizi kesmenizi öneriyoruz.

Flame Yapmak Nedir?

LoL , Valorant ya da CSGO gibi oyunlarda takımda bulunan takım arkadaşının kötü oyununa sinirlenerek agresif davranışlarda bulunmak ve hakaret derecesine gelebilecek sözlü ya da yazılı davranışlar sergilemeye Flame yapmak denir. Bu kişilere ise flamer adı verilmektedir.

Flame Atmak Ne Demek?

Unutmadan hatırlatalım; her ne kadar oynamış olduğumuz oyunlar, içerisinde yüksek derecede rekabet barındırsa da önemli olan oyun oynarken zevk almak ve takım arkadaşlarımızın da keyif almasına müsaade edebilmektir.

Oyunlarda flame ne demek sorusunun cevabını verdik ve hoş bir davranış olmadığı kanaatindeyiz. Bu sebeple herkesin keyifli bir oyun deneyimi yaşayabilmesi adına tüm flamer oyuncuları raporlamanızı tavsiye ediyoruz. Herkese bol keyifli oyunlar diliyoruz. Bol şans!

 

 

Yorumlar (0)

wave
Henüz yorum yazılmamış.

Yorum Yaz

wave
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekli. Üye girişi yapmak için tıklayın.
-->

Kapatmak için ESC tuşuna basın