CS GO Silah Uzaklaştırma Kodu

CS GO Silah Uzaklaştırma Kodu

CSGO silah uzaklaştırma kodu gibi silah konumunu ayarlamak için oyunda kodlar kullanılabilir. Silahı öne alma ya da CSGO silahı sol ele alma gibi oyuncuların farklı beklentilerine göre oyunda ayarlamalar yapılabilmektedir. Bu tür durumlarda CSGO viewmodel kodları olarak adlandırılan kodların kullanılması gerekir.

CSGO Silah Uzaklaştırma Kodu Nasıl Kullanılır?

CSGO silah uzaklaştırma kodu, silahın standart görünümden daha uzakta tutulmasını sağlamaktadır. CSGO silahı öne alma ya da CSGO kol uzatma kodu olarak da bilinen bu kodlarda, kişisel olarak küçük ayarlamalar da yapılabilmektedir.

Aşağıda yer alan kodu é tuşuna bastıktan sonar oyunda açılacak konsola direk yapıştırabilirsiniz.

cl_viewmodel_shift_left_amt “1.5”;

cl_viewmodel_shift_right_amt “0.75”;

viewmodel_fov “68”;

viewmodel_offset_x “1.25”;

viewmodel_offset_y “2.0”;

viewmodel_offset_z “-1.25”;

viewmodel_presetpos “0”;

viewmodel_recoil “1.0”;

cl_bob_lower_amt “21”;

cl_bobamt_lat “0.4”;

cl_bobamt_vert “0.25”;

cl_bobcycle “0.98”;

Kodu girdikten sonra oyuncuların ekranı şöyle görünecektir;

CSGO Silah Uzaklaştırma

CS:GO Silah Uzaklaştırma Kodu Nasıl Özelleştirilir?

Ayarlamaları özel olarak yapmak isteyenlerin yukarıdaki kodları değiştirmesi gerekir. Ancak buradaki zorluğun ortadan kaldırılabilmesi adına Crashz Viewmodel Generator haritasının kullanılması gerekir. Bu harita, silahın daha detaylı ayarlanmasını sağlar.

CSGO Silah Uzaklaştırma Kodu

Yukarıdaki görselde görüldüğü üzere bu harita üzerinden kullanıcılar silah uzaklaştırma koduna gerek kalmadan da silahı ayarlama yapma imkanına sahiptir. Bu haritaya giriş yaptıktan sonra up – down kısmından yapılacak seçimler ile silah aşağı ya da yukarı kaldırılabilir. Left – right bölümünden ise silahın sağa ya da sola yanaştırılması yapılabilmektedir. CS:GO silahı uzaklaştırma kodu için ise Forward - Backward bölümünün kullanılması gerekiyor. Böylece limitler dahilinde silahı en uzak şekilde tutabilmek ya da tamamen yakına getirmek mümkün.

Bakış açısını genişletmek isteyenlerin FOV bölümünden ayarlama yapması yeterli. Haritadaki son ayarlama seçeneği ise Viewmodel Movement olarak adlandırılan bölüm. Bu bölümde, silah hareketliliğinin seçilmesi gerekiyor. Koşarken silahın hareket etmesini istemeyenlerin lowest seçeneğini seçmesi gerekiyor. Highest ise silahın çok daha fazla hareket etmesini sağlayabilirsiniz. Default ise tüm oyuncular için varsayılan ayar.

Bu kişiselleştirmeleri yaparak dilerseniz hazır CS:GO Silah Uzaklaştırma Kodu ile dilerseniz de özel harita üzerinden silahınızı istediğiniz konuma getirebilirsiniz.

 

Yorumlar (0)

wave
Henüz yorum yazılmamış.

Yorum Yaz

wave
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekli. Üye girişi yapmak için tıklayın.
-->

Kapatmak için ESC tuşuna basın