Clash Of Clans 5 Seviye Köy Düzeni

Clash Of Clans 5 Seviye Köy Düzeni

Clash Of Clans 5 seviye köy düzeni oyuncuların savunma ve kupaya önem vermesi ile kritik hale gelmektedir. Zira 5. Seviyeye geçildikten sonra oyuncular 8 tuzak, 38 binaya köyünde yer verebilmektedir. Önceki seviyeye göre tuzaklarda fazladan 4, yapılarda ise 7 kapasite daha açılmaktadır. Böylece güçlü bir savunma için oyuncular Clash Of Clans 5 seviye köy düzenini daha başarılı bir şekilde kurgulayabilmektedir.

Clash Of Clans 5 Seviye Köy Düzeni 2022

2022 yılındaki son güncellemeler sonrasında oyuncular Clash of Clans 5 seviye köy düzeni ganimet ve kupa korumak için daha fazla şansa sahip. Ayrıca köy binası 5 seviyeye ulaştıktan sonra köy binası seviyesine göre ganimet alınabilecek ganimet oranları yüzde 5’e düşmektedir. Kaynakların daha fazla önemli hale geldiği Clash Of Clans 5 seviye itibariyle oyuncuların kaynaklarını savunma yapılarıyla desteklemesi gerekir. Ancak oyuncular için önerilen ilk 10 seviyenin olabildiğince erken seviyede geçilmesi. Bu nedenle 4, 5 ve 6 seviyelerde oyuncuların oyunda daha fazla süre geçirerek hızlı ilerleme kaydetmesi öneriliyor.

Kupa Odaklı Clash Of Clans 5. Seviye Köy Düzeni

Kupa kaybetmek istemeyen oyuncuların, köy düzeninde kaynaklarından ödün vermesi gerekiyor. Bu düzende, belediye binasının çevresine tüm savunma yapılarının konulması gerekiyor. Savunma yapılarının yanı sıra duvarlarla çevreleyeceğiniz belediye binası, mevcut seviyelerde yıkılamaz bir hale gelecektir. Böylece oyunda olmadığınız sürelerde yaşanacak saldırılarda en az kupa kaybının olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak Odaklı Clash Of Clans 5. Seviye Köy Düzeni

Oyunda kaynaklar oldukça önemli. Bina geliştirmek ve asker yetiştirmek için kaynak gerektiğinden dolayı kaynakların korunması 5. seviye itibariyle düşünülebilir. Kaynakların korunmak istenmesinde halinde ise bu sefer ana merkeze, belediye binası ile kaynaklara yer verilmesi gerekiyor. Bir sıra duvar ile çevrelenecek binaların ardından savunma yapılarına, kulelere ve toplara yer verilebilir. Böylece düşmanın ana kaynaklara ve belediye binasına ulaşmak için geçmesi gereken çok fazla engel olacağı için kaynakların korunma ihtimali artacaktır

Clash of Clans 5 Seviye Köy Düzeni Kopyalama

Köy düzeni için oyunda yapılan yenilikler sonrasında direk Clash of Clans 5 seviye köy düzeni kopyalama imkanı da getirildi. Favori oyuncuların paylaştığı köy düzenlerini bağlantılar aracılığı ile oyunda köyünüze uyarlayabilirsiniz.

Clash of Clans 4 Seviye Köy Düzeni için bu makalemizi okuyabilirsiniz.

Yorumlar (0)

wave
Henüz yorum yazılmamış.

Yorum Yaz

wave
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekli. Üye girişi yapmak için tıklayın.
-->

Kapatmak için ESC tuşuna basın